Kvalitní servis pro váš vůz…

Příprava vozidel na STK

Co je vlastně STK a na co je dobré?

STK je zákonem dána a legislativní upravená povinnost podrobit motorová vozidla kontrole v pravidelných intervalech. Rozumí se tím prohlídka a posouzení technického stavu vozidla, systémů, konstrukčních částí nebo samostatných technických celků. Týká se všech vozidel přihlášených v evidenci.

Technickou kontrolu ale musí absolvovat i:

 • vozidlo na kterém se nejezdí,
 • vozidlo, které je evidováno v ČR, a není dočasně nebo trvale vyřazeno z provozu na pozemních komunikacích,
 • jednotlivě dovezené vozidlo z členského státu nebo jiného smluvního státu, které nemá platný doklad o provedení technické kontroly, před jeho přihlášením do evidence vozidel v SR,
 • jednotlivě dovezené motorové vozidlo ze třetí země před jeho přihlášením do evidence vozidel v SR,
 • opětovně schvalované vozidlo.

Kdy mám jít na STK?

Lhůty kontroly se mění v závislosti na typu vozidla a jeho věku a určuje je Vyhláška Ministerstva dopravy ČR č. 302/2001 sb. ve znění pozdějších předpisů.

Je třeba auto na STK připravit?

Stručně řečeno, ano. Speciálně, pokud je kupované auto „z druhé ruky“ a ojeté.

Úkolem STK je totiž určit, zda je vozidlo technicky způsobilé k jízdě po pozemních komunikacích. Detailní popis, kdy je vaše vozidlo technicky nezpůsobilé, je možné nalézt ve vyhlášce Ministerstva dopravy ČR č. 302/2001 sb. Na stanici STK se pak kontrolují například brzdy, řízení, nápravy, kola, rám, karoserie, osvětlení, světelná signalizace, zatížení životního prostředí (výfukové plyny), předepsaná výbava a samozřejmě identifikátory vozidla s údaji uvedenými v dokladech.

Dokonale připravíme Vaše vozidlo na STK. Zaručujeme vysokou profesionalitu a kvalitně odvedenou práci, aby byl průběh kontroly hladký a samozřejmě výsledek pozitivní.

Jaké dokumenty jsou k STK potřeba?

Pro kontrolu je nutné s sebou přinést následující dokumenty:

 • Osvědčení o evidenci část II. a technický průkaz, jestliže byl vydán nebo jeho aktuální kopii spolu s potvrzením o zadržení osvědčení o registraci část II. vydaným orgánem Policejního sboru; pokud nebylo vydáno, tak osvědčení o registraci část I. nebo jeho aktuální kopii spolu s potvrzením o zadržení osvědčení o registraci část I vydaným orgánem Policejního sboru,
 • platné osvědčení o EK, pokud vozidlo této povinnosti podléhá,
 • protokol o montáži plynového zařízení, pokud jde o vozidlo s pohonem na zkapalněný ropný plyn nebo s pohonem na zemní plyn,
 • Pokud jde o opakovanou technickou kontrolu, je nutné s sebou přinést protokol o předchozí kontrole.

Rezervace termínu

Využijte online rezervaci termínu do našeho servisu. Stačí vybrat službu, čas a pak už jen přivést vaše vozidlo. My se postaráme o zbytek.

Rezervační systém běží na webu Reservio.cz

Volejte

Právě máme otevřeno

Zavolejte, nebo nám na sebe zanechte telefonní číslo a my vám zavoláme zpět.

  Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte, že budete kontaktováni naší společností. Více o ochraně soukromí.

  Napište nám

   Beru na vědomí, že společnost Car Invest Holding s.r.o. použije poskytnuté osobní údaje pro účel vyřízení mého dotazu. Podrobnosti o zpracování osobních údajů, mých právech a povinnostech správce najdete na stránce ochrana osobních údajů.